Zdecydowne zwycięstwo na OOM

OOM2014.jpg

W dniu 27 lipca 2014 odbyły się w Kruszwicy finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia zdobyli 9 medali, w tym 6 złotych i 3 srebrne . Trenerami wioślarek i wioślarzy są Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak i Patryk Glaza. Jest to 33. zwycięstwo z rzędu (od jesieni 2009 roku) w imprezie mistrzowskiej punktowanej przez Polski Związek Towarzystw Wioślarskich o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Czołowa punktacja drużynowa przedstawia się następująco: 1. LOTTO-Bydgostia – 87 pkt, 2. KS Posniania-RBW – 52 pkt, 3. Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 35 pkt foto http://www.youtube.com/user/tvbydgostia

Dorobek medalowy:

czwórka podwójna ze sternikiem juniorów młodszych – złoty medal
Kajetan Mikołajczak, Radosław Krzewiński, Mikołaj Ewertowski, Dominik Gasiul, sternik Krystian Orszt
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

czwórka podwójna ze sterniczką juniorek młodszych – złoty medal
Katarzyna Barlik, Izabela Gałek, Klaudia Głowacka, Anna Kaczmarska, sternik Inga Bartz
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

czwórka podwójna bez sterniczki juniorek młodszych – złoty medal
Natalia Borucka, Roksana Żurek, Izabela Gałek, Katarzyna Barlik
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

ósemka juniorek młodszych – złoty medal
Wiktoria Misiołek, Anna Kaczmarska, Klaudia Mirzejewska, Klaudia Głowacka, Oliwia Horągiewicz, Julia Kłopotowska, Oliwia Stasiłowicz, Wiktoria Niestatek, sternik Inga Bartz
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

czwórka podwójna bez sternika juniorów młodszych – złoty medal
Kacper Arent, Radosław Krzewiński, Mikołaj Ewertowski, Dominik Gasiul,
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

ósemka juniorów młodszych – złoty medal
Sebastian Kobyliński, Oktawian Buda, Patryk Sobieralski, Piotr Dziewieczyński, Mateusz Kaliński, Jacek Kowalczyk, Bartosz Jakubowski, Bartosz Powalisz, sternik Krystian Orszt\
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

czwórka bez sterniczki juniorek młodszych – srebrny medal
Klaudia Mirzejewska, Julia Kłopotowska, Oliwia Stasiłowicz, Wiktoria Niestatek,
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

czwórka ze sternikiem juniorów młodszych – srebrny medal
Sebastian Kobyliński, Piotr Dziewieczyński, Bartosz Jakubowski, Bartosz Powalisz, sternik Hubert Szulc
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

czwórka podwójna ze sterniczką juniorek młodszych – srebrny medal
Natalia Borucka, Oliwia Horągiewicz, Wiktoria Misiołek, Roksana Żurek, sternik Julia Nowak
trenerzy: Daniel Bernatajtys, Tomasz Czubak, Patryk Glaza

DOROBEK MEDALOWY
Złoto – 6
Srebrne – 3
Brązowe – -
RAZEM – 9

Punktacja drużynowa Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Kruszwica, 24-27.07.2014 r.
1.LOTTO-Bydgostia – 87 pkt
2.KS Posniania-RBW – 52 pkt
3.Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 35 pkt
4.PTW Płock – 33 pkt
4.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 33 pkt
6.MKS Dwójka Warszawa – 30 pkt
6.Wisła Grudziądz – 30 pkt
6.Bydgoski Klub Wioślarek – 30 pkt
9.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 26 pkt
10.Wir Iława – 25 pkt
11.AZS AWF Gorzów Wlkp.– 23 pkt
12.AZS UMK Energa Toruń – 20 pkt
12.UKS 93 Kraków – 20 pkt
14.Klub Wioślarski z roku 1904 Poznań – 16 pkt
15.AZS Szczecin – 24 pkt
16.Zawisza Bydgoszcz – 11 pkt
16.UKS Ateny Wałcz – 11 pkt
18.UKS Milenium Wrocław – 10,5 pkt
19.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 10 pkt
20.UKS Szóstka Poznań – 9 pkt
21.Tryton Poznań – 8 pkt
22.MOS Ełk – 7 pkt
22.Unia Tczew – 7 pkt
24.AZS AWF Kraków – 4 pkt
24.KSWiR Pegaz Wrocław – 4 pkt
26.AZS Politechnika Wrocławska – 3,5 pkt
27.Drakkar Gdańsk – 1 pkt
27.TW Polonia Poznań – 1 pkt