Drzwi otwarte w przystani LOTTO – Bydgostia już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę LOTTO – Bydgostia organizuje drzwi otwarte. Będzie to wyjątkowa okazja, aby z bliska przyjrzeć się siedzibie naszego klubu, sprzętowi wioślarskiemu oraz medalom olimpijskim. Chętni będą mogli wziąć udział w treningach.

W czasie wydarzenia będzie można spotkać się i porozmawiać ze sportowcami reprezentującymi na co dzień nasz klub – Joanną Dittmann, Izabelą Gałek, Pauliną Chrzanowską i Dariuszem Paczkowskiego. Do dyspozycji odwiedzających będą też trenerzy m.in. Marian Drażdżewski, Michał Kozłowski i Rafał Dziekoński.

Podczas drzwi otwartych zaprezentowane zostaną medale olimpijskie zdobyte przez zawodników i zawodniczki LOTTO – Bydgostia. W dorobku klubu są trzy złote krążki, jeden srebrny i dwa brązowe.

Odbędą się również pokazy treningów na siłowni, basenie, rowerach spinningowych oraz na ergometrach, a także prelekcja na temat budowy łodzi wioślarskiej. Zaplanowano też zwiedzanie hangarów i zapoznanie ze sprzętem specjalistycznym. Osoby chętne będą mogły wziąć udział we wszystkich prowadzonych treningach pod okiem trenerów.

Zaproszenie jest kierowane szczególnie do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, a także ich rodziców. Podczas drzwi otwartych będą mogli oni dowiedzieć się, jak prowadzone jest szkolenie wioślarskie w klubie.

Drzwi otwarte w siedzibie LOTTO-Bydgostia przy ul. Żupy 4 odbędą się w ramach projektu #KujawyPomorzeTeam.
Kujawsko-Pomorskie

Plan godzinowy:

10:00 – rozpoczęcie

10:00 – 15:00 – udostępnienie pomieszczeń klubowych dotyczących szkolenia sportowego do użytku odwiedzających oraz prezentacja Medali Olimpijskich zdobytych przez zawodników klubu

10:00 – 11:00 – pokaz treningu (oraz uczestnictwo w nim dla chętnych) na siłowni prowadzony przez trenera Patryka Glazę

12:00 – 14:00 – spotkania z gośćmi specjalnymi, prelekcje, zdjęcia na ściance klubowej

11:00 – 12:00 – trening na ergometrach prowadzony przez trenera Tomasza Strychalskiego

12:00 – 13:00 – prelekcje na temat budowy łodzi wioślarskiej, zwiedzanie hangarów i zapoznanie się ze sprzętem specjalistycznym prowadzone przez trenera Waldemara Nowakowskiego

13:00 – 14:00 – trening na basenie wioślarskim prowadzony przez trenera Tomasza Czubaka

14:00 – 15:00 – trening na rowerach spinningowych prowadzony przez trenera Daniela Bernatajtysa