Juniorzy LOTTO-Bydgostia z medalami w Monachium

Sześcioro zawodników LOTTO – Bydgostia wzięło udział w Regatach Międzynarodowych Juniorów, które odbyły się w miniony weekend w Monachium.

Dwójka podwójna juniorek, w której znalazła się Julia Ćwiklińska, zajęła drugie miejsce (7:28.51) w sobotnim biegu. Następnie w finale B również uplasowała się na drugiej lokacie (7:36.65).

Drugiego dnia rywalizacji Ćwiklińska wystartowała w czwórce podwójnej juniorek, gdzie polska osada była trzecia (7:01.33) w przedbiegu i awansowała do finału A., w którym zdobyła srebrny medal z czasem 7:11.01. Wygrały zawodniczki z Wielkiej Brytanii (7:07.60), a podium uzupełniły gospodynie (7:13.60).

Czwórka bez sterniczki, w której znalazły się Julia Oszczęda i Wiktoria Zawadzka, zajęła w sobotę drugie miejsce w swoim biegu (7:13.82), a następnie drugą lokatę w finale B (7:10.39). W niedzielę osada w tym samym składzie uplasowała się na piątej pozycji (7:27.26).

Adam Zieliński oraz Mikołaj Grochowski w czwórce bez sternika w sobotę zajęli piąte miejsce w swoim biegu (6:34.32) ze stratą 13 sekund do pierwszych Niemców, a następne w finale C uplasowali się na szóstej lokacie. W niedzielę w zmienionym składzie, ale nadal z dwójką naszych zawodników, osada pewnie wygrała swój finał równoległy (6:45.89), zdobywając złote medale.

Dwójka podwójna, w której wystartował Kamil Chabowski, zajęła w sobotę czwarte miejsce (6:58.28) i nie awansowała do finału. Wygrali Niemcy z czasem o 16 sekund lepszym.

Kolejny start w Niemczech czeka naszych zawodników już w następnym weekend. W regatach w Duisburgu wystartują seniorzy: Martyna Radosz (waga lekka kobiet), Izabela Gałek (wiosła krótkie kobiet), Paulina Chrzanowska (wiosła krótkie kobiet) oraz Piotr Dziewieczyński (wiosła długie mężczyzn), a także młodzieżowcy: Jakub Karwecki, Weronika Ludwiczak, Kajetan Szewczyk oraz Michał Witkowski.