Marszałek Piotr Całbecki z wizytą w naszej przystani

W czwartek, 15 grudnia Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki przybył do klubu LOTTO-Bydgostia. Wraz z władzami klubu i zawodnikami zwiedził naszą nowoczesną przystań przy ulicy Żupy.

Na wrześniowej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego otrzymaliśmy najważniejsze regionalne wyróżnienie: nagrodę Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae. Jest ona nadawana osobom fizycznym, prawnym i innym podmiotom, których działalność wybitnie przyczynia się do rozwijania wiedzy i kultury, integracji i aktywizacji środowisk społecznych, zachowania i propagowania dziedzictwa przeszłości, promowania innowacyjności oraz kształtowania tożsamości regionalnej. 

Doceniając szczególną rolę klubu LOTTO-Bydgostia, w czwartek, 15 grudnia wizytę w przystani przy ulicy Żupy złożył marszałek województwa Piotr Całbecki. – Ma to bezpośredni związek z przyznaną naszemu klubowi nagrodą Stella Copernicana. Do tej pory żaden z podmiotów sportowych nie otrzymał takiego wyróżnienia. Jest to szczególne uhonorowanie 30 lat prymatu LOTTO-Bydgostii w Polsce, medali olimpijskich, mistrzostw świata oraz Europy – podkreślił honorowy prezes klubu Zygfryd Żurawski.

Marszałek Całbecki zaznaczył, że LOTTO-Bydgostia to miejsce, w którym pod okiem mistrzów wykuwane są kolejne talenty. – Życzę obecnym tu sportowcom wielu sukcesów, wytrwałości, satysfakcji osobistej, kształtowania siebie i bycia zadowolonym z siebie. Sport uszlachetnia – zwrócił się do młodych wioślarzy.

Całbecki podkreślił, że wyróżnienie Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae to nagroda dla wszystkich zawodników, trenerów i działaczy za dostarczenie wielu emocji mieszkańcom Kujaw i Pomorza. – Dostrzegamy rolę tych, którzy organizują to miejsce. LOTTO-Bydgostia i jej przystań to chluba Bydgoszczy i województwa. Jest podziwiana na świecie i wyznacza standardy, o czym mówią przedstawiciele uniwersytetu w Oxfordzie – mówił marszałek.

Wyrazem szczególnego uznania dla naszego klubu są słowa marszałka Całbeckiego: LOTTO-Bydgostia jest dla nas sztandarem, który podnosimy jako pierwszy. Będąc za granicą mówimy, że w naszym regionie jest klub, który ma takie osiągnięcia. 

Podczas wizyty w klubie, marszałek Całbecki miał okazję zwiedzić nowoczesną przystań LOTTO-Bydgostii. Towarzyszyli mu wybitni wioślarze – Magdalena Fularczyk-Kozłowska, złota medalistka olimpijska i Mikołaj Burda, mistrz świata – którzy przedstawili marszałkowi tajniki wioślarstwa.