Mateusz Biskup wyróżniony Medalem Prezydenta Bydgoszczy

Tegoroczny mistrz świata w wioślarstwie Mateusz Biskup odebrał Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Wręczenie odbyło się podczas oficjalnego podsumowania sezonu 2022 w siedzibie naszego klubu przy ul. Żupy 4.

W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego medal wręczył jego zastępca Michał Sztybel, który pogratulował sukcesu naszemu zawodnikowi, jak i całemu klubowi. – Sukces w sporcie, szczególnie tak powtarzalny, to nigdy nie jest zasługa jednostki. To zasługa wielu osób. Także podziękowanie i gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów, sympatyków i rodzin Waszych, które to znoszą i pomagają byście mogli się skupić na sporcie – powiedział wiceprezydent po wręczeniu nagrody.

Mateusz Biskup swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął w czerwcu 2009 roku w KKS Unia Tczew. Z klubem LOTTO-Bydgostia jest związany od lutego 2019 roku. Nasz 28-letni zawodnik ma już na swoim koncie udział w dwóch igrzyskach olimpijskich – Rio de Janeiro (2016) i Tokyo (2020) oraz w wielu mistrzostwach Polski, Europy, jak i świata. Jego największym dotychczasowym sukcesem sportowym jest złoty medal mistrzostw świata w czeskich Racicach, gdzie wystartował w czwórce podwójnej razem z Dominikiem Czają, Mirosławem Ziętarskim oraz Fabianem Barańskim.