Medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

W weekend w niemieckim Krefeld odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Polskie osady zdobyły sześć medali. Do dwóch przyczynili się zawodnicy LOTTO – Bydgostii.

Tomasz Lewicki był członkiem czwórki bez sternika mężczyzn, która zdobyła srebrny medal. Najlepsi okazali się Rumuni (6:15,84), a Polacy (06:17,35) stoczyli wyrównany pojedynek z Brytyjczykami (06:17,49). Wraz z Tomaszem Lewickim w osadzie znaleźli się Szymon Tomiak, Patryk Wojtalak oraz Oskar Streich.

Srebrny medal zapisali na swoim koncie także Michał Witkowski i Jakub Karwecki, którzy wraz z Mateuszem Kozłowskim, Bartłomiejem Sopońskim i Tomaszem Skurzyńskim tworzyli czwórkę mężczyzn ze sternikiem. W tej rywalizacji również reprezentanci Rumunii okazali się najlepsi z czasem 6:33,65, a na podium oprócz Polaków (6:42,08) stanęli też zawodnicy z Ukrainy (06:55,37).

Czwórka bez sternika kobiet z Weroniką Ludwiczak w składzie zajęła trzecie miejsca na trzy osady (07:03,65). Lepsze okazały się Brytyjki (07:01,75) oraz Rumunki (07:02,56).

W Młodzieżowych Mistrzostwach Europy wystartował także Kajetan Szewczyk, który był członkiem dwójki podwójnej mężczyzn. Polacy uplasowali się na piątym miejscu. Na podium stanęli Niemcy, Grecy i Belgowie.

Sukcesy sportowe zawodników i zawodniczek LOTTO – Bydgostia możliwe są dzięki wsparciu Totalizatora Sportowego – partnera strategicznego klubu. Każda złotówka wydana przez Gracza na gry liczbowe LOTTO, to 19 groszy dla polskiego sportu i kultury.