Podsumowanie drzwi otwartych w ramach #KujawyPomorzeTeam

Za nami drzwi otwarte, podczas których wszyscy chętni mogli zobaczyć nasz klub od środka oraz wziąć udział w darmowych treningach. Sobotnie wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu #KujawyPomorzeTeam.

Gości w naszej przystani przy ul. Żupy 4 w Bydgoszczy witali trenerzy i zawodnicy klubu LOTTO-Bydgostia. To oni odpowiadali na przeróżne pytania dotyczące wioślarstwa czy treningów oraz podpowiadali, jak prawidłowo ćwiczyć na przykład na ergometrze wioślarskim.

W godzinach 10-15 można było także zwiedzić hangary z łodziami i wiosłami, zobaczyć medale olimpijskie zdobyte przez zawodników i zawodniczki LOTTO-Bydgostia oraz pokazy treningów m.in. na siłowni, rowerach spinningowych czy basenie wioślarskim. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia treningu na wodzie oraz przygotowań do niego naszych zawodników.


Projekt KUJAWY POMORZE TEAM jest realizowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele. Jego celem jest mocne wsparcie czterech kluczowych dyscyplin w regionie: kajakarstwa, kolarstwa, lekkiej atletyki i wioślarstwa. To właśnie w tych dyscyplinach odnosimy największe sukcesy na mistrzostwach świata, Europy i Igrzyskach Olimpijskich.

Wierzymy, że KUJAWY POMORZE TEAM pozwoli nam zrealizować sportowe marzenia, a także przyczyni się do integracji społecznej mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego – naszej „małej Ojczyny”.

@kujawsko-pomorskie