Podsumowanie sierpniowych startów i plany na wrzesień

Za nami miesiąc wielu startów i sukcesów o randze ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w przystani LOTTO-Bydgostia podsumowaliśmy sierpniowe występy naszych zawodników oraz przedstawiliśmy plan działania na wrzesień.

W spotkaniu dla mediów uczestniczyli Prezes Robert Sycz, wiceprezes ds. sportowych Waldemar Nowakowski, trener kadry Polski Michał Kozłowski oraz nasi zawodnicy powołani do kadry seniorów: Joanna Dittmann, Mateusz Biskup i Mikołaj Burda. To właśnie oni przedstawili swoje wrażenia z dotychczasowych startów w Pucharze Świata oraz sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium.

Początek sezonu był trudny z powodu problemów zdrowotnych, ale na szczęście trenerzy Robert Sycz i Aleksander Wojciechowski wyciągnęli pomocną dłoń i zaufali mi. Pierwszy puchar startowałem na jedynce i zająłem 8. miejsce. Było to dwa tygodnie po moim powrocie do treningów i uważam to za dobry występ – wspominał Mateusz Biskup dodając, że najważniejszy był dla niego występ w Lucernie, na którym zdobył złoty medal w czwórce podwójnej mężczyzn.

Mamy jeszcze bardzo dużo przed sobą – krótko stwierdził Mikołaj Burda. Jego zdanie podzieliła Joanna Dittmann, która na ostatnich Mistrzostwach Europy startowała w dwójce, a nie czwórce podwójnej kobiet ze względu na chorobę Katarzyny Zillmann. Jednak teraz ma się to zmienić. – Mamy akcję reaktywację i pracujemy ciężko nad tym, by ruszyć na nowo z czwórką i być gotowym na Mistrzostwa Świata w Czechach – powiedziała Dittmann.

Te zawody seniorów odbędą się pomiędzy 18 a 25 września. – Zostało niewiele czasu, ale osada kobiet się pozbiera. Z perspektywy obserwatora myślę, że te zawodniczki potrafią pracować. Jest duży potencjał, fizycznie mają możliwości i jest jeszcze dużo do nadrobienia – stwierdził Michał Kozłowski. – Bardzo proszę o trzymanie kciuków i kibicowanie naszym zawodnikom na mistrzostwach świata – podsumował Prezes Robert Sycz.

O najbliższych planach poinformował wiceprezes ds. sportowych Waldemar Nowakowski. A wśród nich są:

  • 3-4.09.2022 r. – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Hazewinkel (Belgia), w których klub reprezentują Małgorzata Strybel, Paulina Chrzanowska oraz Tomasz Lewicki
  • 6-09.09.2022 r. – Akademickie Mistrzostwa Europy w Stambule (Turcja)
  • 10-11.09.2022 r. – Mistrzostwa Polski w Sprincie w Płocku
  • 24.09.2022 r. – Wielka Wioślarska o Puchar Brdy w Bydgoszczy
  • 22-23.09.2022 r. – Centralne Kontrolne Regaty Jesienne w Poznaniu