Trwa zgrupowanie zimowe w Tatrach

Dobiega końca pierwszy tydzień zgrupowania LOTTO-Bydgostii w Tatrach. W miejscowości Murzasichle niedaleko Zakopanego trenuje grupa seniorsko-młodzieżowa oraz juniorzy.

Obóz rozpoczął się w poniedziałek, 3 stycznia. Pod opieką trenerów Daniela Bernatajtysa, Waldemara Nowakowskiego oraz Patryka Glazy trenuje łącznie 40 zawodniczek i zawodników naszego klubu.

Podczas obecnego zgrupowania pracujemy nad wytrzymałością – mówi trener Bernatajtys. Treningi składają się z wyjść w góry, zajęć na nartach biegowych, na siłowni oraz na ergometrach.

Początek zgrupowania nie był łatwy, bo przez dwa dni padał deszcz. Mimo to realizowaliśmy nasz plan i biegaliśmy po górach. Teraz spadło trochę śniegu, więc korzystamy z otwarcia tras narciarskich. Wszyscy są zdrowi, mamy dobre warunki i pracujemy zgodnie z założeniami – opisuje trener Bernatajtys.

Zgrupowanie potrwa do soboty, 15 stycznia. Po przyjeździe nasi zawodnicy będą mieli jeszcze dwa tygodnie na przygotowanie się do pierwszego startu w tym sezonie, czyli do mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Zawody odbędą się 30 stycznia we Wrocławiu.
Tymczasem od 2 do 14 stycznia w Żabnicy w Beskidzie Żywieckim do sezonu przygotowuje się grupa juniorów młodszych trenera Tomasza Strychalskiego.