Wrześniowe starty w ramach KUJAWY POMORZE TEAM

Od września br. nasz klub uczestniczy w projekcie KUJAWY POMORZE TEAM realizowanym przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele.

W ramach promocji projektu nasz klub uczestniczył w dwóch eventach organizując zawody na ergometrach wioślarskich. Byliśmy na pikniku rodzinnym dla pracowników firmy PESA Bydgoszcz (03.09.2023 r.) oraz w Kruszynie przy okazji zawodów „IV Bieg Bez Przeszkód”.

Ponadto za nami starty w następujących zawodach:

• Akademickie Mistrzostwa Europy – 07.09.2023-10.09.2023 r.

W zawodach EUSA Rowing na torze regatowym Brdyujście nasi zawodnicy zdobyli łącznie 9 medali (3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe).

• Turniej Trzech Miast Berlin Zurich Bydgoszcz – 16.09-2023-17.09.2023 r.
    Tegoroczny Mecz Trzech Miast Bydgoszcz – Berlin – Zurich zakończyliśmy na drugim miejscu z dorobkiem 58 punktów. Zwyciężył Berlin z wynikiem 96 punktów, a na trzecim miejscu był Zurich z 50 punktami. Swoje wyścigi na jedynkach wygrali Kamil Chabowski z naszego klubu oraz Remigiusz Matulewicz z Wiosła Zawisza.
  • Mistrzostwa Polski W Sprincie – Płock – 16.09-2023-17.09.202 r.,

Weekendowe zmagania w Płocku zakończyliśmy zwycięstwem drużynowym i 12 medalami naszych zawodników (4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe). Trenerami wioślarzy i wioślarek LOTTO-Bydgostia są: Waldemar Nowakowski, Marian Drażdżewski, Michał Kozłowski i Rafał Dziekoński.

Przed nami jeszcze Centralne Kontrolne Regaty Jesienne w Poznaniu, które są zaplanowane w terminie 21 – 22.10.2023 r.

Wierzymy, że KUJAWY POMORZE TEAM pozwoli nam zrealizować sportowe marzenia, a także przyczyni się do integracji społecznej mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego – naszej „małej Ojczyny”.