Zimowe zgrupowania zawodników LOTTO-Bydgostia

Nieodłącznym elementem przygotowań do nowego sezonu wioślarskiego są zgrupowania zimowe. Podczas nich nasi zawodnicy mogą korzystać z przeróżnych form aktywności, a szczególnie jazdy na nartach.

Grupy wioślarek i wioślarzy spędzają czas w różnych miejscach dopasowanych pod kątem ich wieku. Młodzicy bawią się i trenują w Beskidzie Żywieckim, juniorzy młodsi w Żabnicy, a podzieleni na grupy juniorzy w okolicach Szklarskiej Poręby oraz Zakopanego. Seniorzy natomiast przygotowują się do sezonu w Cyrhli.

W każdym z tych miejsc panują prawdziwie zimowe warunku. – Żabnica przywitała nas super pogodą i świetnymi warunkami do trenowania – mówili po przyjeździe juniorzy młodsi. Z kolei juniorzy w Karkonoszach natrafili na trudne, surowe warunki, które jednak owocnie wykorzystują na treningach. – Robimy wiele kilometrów na nartach – mówi trener grupy Tomasz Czubak.


Zimowa pogoda w Cyrhli spowodowała nawet zamknięcie szlaków dla naszych seniorów. – Trzeba szukać alternatywnych form treningu, np. na basenie pływackim – mówi trener Michał Kozłowski, który z grupą seniorów zdążył wcześniej udać się m.in. na Murowaniec i Czarny Staw Gąsienicowy.

Aktualnie w COS-OPO Zakopane trwa również zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej, w którym uczestniczą nasi zawodnicy. Powołania od Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich otrzymali:
– Martyna Radosz (waga lekka kobiet),
– Mateusz Biskup (wiosła krótkie mężczyzn),
– Mikołaj Burda (wiosła długie mężczyzn),
– Piotr Dziewieczyński (wiosła długie mężczyzn),
– Tomasz Lewicki (wiosła długie mężczyzn),
oraz trener PZTW Robert Sycz.