Zygfryd Żurawski wyróżniony na sesji Rady Miasta Bydgoszczy

Radni i władze Bydgoszczy podziękowali naszemu poprzedniemu prezesowi za lata pracy na rzecz nie tylko klubu, ale również miasta i bydgoskiego sportu. Oprócz miłych słów nie zabrakło też wyjątkowych prezentów, a także wspomnień. A wszystko to miało miejsce podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy zorganizowanej 29 czerwca br. w ratuszu.

Zygfryd Żurawski w skrócie opowiedział o najważniejszych dla niego zdarzeniach związanych z działaniem w roli prezesa LOTTO-Bydgostia. Pierwszym z nich oczywiście była data wybrania do pełnienia tej funkcji – 23 kwietnia 1991 roku.

Wyjątkowym rokiem okazał się 1993, w którym klub pierwszy raz po kilkudziesięciu latach przerwy zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski. Wtedy również nawiązano współprace z Totalizatorem Sportowym. – Już prawie przez 30 lat Totalizator Sportowy jest przy nas i to ogromnie wielka sprawa. To ewenement na skale kraju – powiedział Zygfryd Żurawski.

Były prezes wspominał również o staraniach dotyczących zorganizowania pierwszej Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy, medalach olimpijskich, budowie nowego budynku klubu i modernizacji dotychczasowego obiektu oraz sukcesach Roberta Sycza, czyli naszego nowego prezesa.

Trzymam kciuki, żeby jemu się powiodło. Wspieram i będę go wspierał. Jestem przekonany, że kontynuowane będą dobre tradycje i najwyższe osiągnięcia, a z najbliższych igrzysk olimpijskich w Paryżu nasi wioślarze i wioślarki wrócą z medalami – zakończył Żurawski.

fot: Robert Sawicki