Żeglarze LOTTO-Bydgostia nagrodzeni na Gali Żeglarskiej 2022

W sobotę, 14 stycznia odbyła się tradycyjna Gala Żeglarska organizowana przez Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Nie obyło się bez nagród i wyróżnień dla naszej sekcji.

Podczas spotkania w sali konferencyjnej klubu Zawisza podsumowano sezon nawigacyjny 2022, wręczono puchary dla najlepszych zawodników oraz klubów żeglarskich. Przedstawiciele Sekcji Żeglarstwa Morskiego LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz odebrali nagrodę Spinaker 2022 r. za zwycięstwo w kategorii Impreza Roku za organizację obchodów 30-lecia wodowania i chrztu jachtu Solanus. Poza tym otrzymali również statuetkę w podziękowaniu za osiągnięcia klubu w 2022 r.

Przypomnijmy, że obchody rocznicy Solanusa odbyły się w maju br. Dokładnie 2 maja, równo 30 lat od zwodowania i chrztu jachtu, w siedzibie naszego klubu odbyło się spotkanie osób związanych z jachtem. Była do okazja do wspomnień, wręczenia pamiątek, podziękowań i aktów Honorowego Członka Klubu. Obchody zorganizowano również w Gdyni w dniach 14-15 maja. Przez niemal cały weekend jacht Solanus był udostępniony dla zwiedzających, którzy mogli zobaczyć go od środka, a nawet odbyć krótki rejs po zatoce. W głównych uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele LOTTO-Bydgostia oraz zaproszeni goście, wśród których był m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Relację z obchodów 30-lecia wodowania i chrztu jachtu Solanus można przeczytać tutaj: https://www.bydgostia.org.pl/index.php/30-rocznica-wodowania-solanusa-obchody-w-gdyni-i-bydgoszczy/