Sukcesy wioślarzy

Medaliści LOTTO-Bydgostii na imprezach światowych do 2017 roku

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
2000 (Sydney) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Robert Sycz
2004 (Ateny) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Robert Sycz
2016 (Rio de Janeiro) – dwójka podwójna kobiet – złoty medal – Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj
2008 (Pekin) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Bartłomiej Pawełczak, Miłosz Bernatajtys
2012 (Londyn) – dwójka podwójna kobiet – brązowy medal – Magdalena Fularczyk
2016 (Rio de Janeiro) – czwórka podwójna kobiet – brązowy medal – Monika Ciaciuch

MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW
2012 (Plovdiv) – czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej – złoty medal – Magdalena Kemnitz
1970 (St. Catharines) – dwójka bez sternika mężczyzn – srebrny medal – Jerzy Broniec, Alfons Ślusarski
2000 (Zagrzeb) – czwórka bez sternika kobiet – srebrny medal – Iwona Tybinkowska, Aneta Bełka, Iwona Zygmunt
2001 (Lucerna) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Robert Sycz
2002 (Sevilla) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Robert Sycz
2003 (Mediolan) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Robert Sycz
2004 (Banyoles – Barcelona) – dwójka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Marcin Wika
2014 (Amsterdam) – dwójka podwójna kobiet – srebrny medal – Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska
2017 (Sarasota) – czwórka bez sternika kobiet – srebrny medal – Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann
1974 (Lucerna) – dwójka bez sternika mężczyzn – brązowy medal – Alfons Ślusarski
2005 (Gifu) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Robert Sycz
2006 (Eton) – ósemka ze sternikiem mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Jarosław Bielaszewski, Tomasz Kowalik, Łukasz Siemion, sternik Rafał Woźniak
2009 (Poznań) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys
2013 (Chungju) – czwórka podwójna kobiet – brązowy medal – Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska
2014 (Amsterdam) – ósemka ze sternikiem – brązowy medal – Mikołaj Burda

MISTRZOSTWA EUROPY
2009 (Brześć) – ósemka ze sternikiem – złoty medal – Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski
2011 (Plovdiv) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Dariusz Radosz
2012 (Varese) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Mikołaj Burda, Piotr Hojka
2014 (Belgrad) – dwójka podwójna kobiet – złoty medal – Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska
2015 (Poznań) – dwójka podwójna kobiet – złoty medal – Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska
2017 (Racice) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – złoty medal – Martyna Mikołajczak
1956 (Bled) – czwórka ze sternikiem kobiet – srebrny medal – Maria Dopierała, Anna Gołębiewska, Maria Kowalska, Sabina Matuszewska-Zdziennicka, sternik Danuta Migocka
2007 (Poznań) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski, Sebastian Kosiorek
2010 (Montemor-o-Velho) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys
2010 (Montemor-o-Velho) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Mikołaj Burda
2013 (Sevilla) – dwójka podwójna kobiet – srebrny medal – Natalia Madaj, Magdalena Fularczyk-Kozłowska
2013 (Sevilla) – ósemka ze sternikiem – srebrny medal – Mikołaj Burda, Piotr Hojka
2013 (Sevilla) – dwójka bez sternika – srebrny medal – Wojciech Gutorski
2016 (Brandenburg) – czwórka podwójna kobiet – srebrny medal – Monika Ciaciuch
2017 (Racice) – czwórka podwójna mężczyzn – srebrny medal – Dariusz Radosz
2017 (Racice) – czwórka bez sternika kobiet – srebrny medal – Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska
2017 (Racice) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Mikołaj Burda, Ryszard Ablewski
1971 (Kopenhaga) – dwójka bez sternika mężczyzn – brązowy medal – Jerzy Broniec, Alfons Ślusarski
2008 (Ateny) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – brązowy medal – Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski, Sebastian Kosiorek
2014 (Belgrad) – czwórka podwójna kobiet – brązowy medal – Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann
2015 (Poznań) – czwórka podwójna kobiet – brązowy medal – Monika Ciaciuch

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA
1998 (Zagrzeb) – czwórka bez sternika kobiet – złoty medal – Aneta Bełka, Iwona Zygmunt
1998 (Zagrzeb) – czwórka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Arkadiusz Sobkowiak
2000 (Poznań) – jedynka kobiet – złoty medal – Agnieszka Tomczak
2000 (Poznań) – czwórka bez sternika kobiet – złoty medal – Iwona Tybinkowska, Aneta Bełka, Iwona Zygmunt
2000 (Poznań) – czwórka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Arkadiusz Sobkowiak, Mariusz Daniszewski
2002 (Nottingham) – czwórka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Mariusz Daniszewski
2006 (Troki) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Dariusz Radosz, Michał Wyrwał
2008 (Belgrad) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski, Sebastian Kosiorek
2010 (Szeged) – czwórka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Miłosław Kędzierski, Dariusz Radosz
2012 (Kazan) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Miłosław Kędzierski, Ryszard Ablewski
2014 (Gravelines) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej –złoty medal – Martyna Mikołajczak
2016 (Poznań) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Rafał Nalewalski
1998 (Zagrzeb) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Marcin Wika
2000 (Poznań) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Michał Tomaszewski, Mariusz Kopycki
2004 (Brive la Gaillarde) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Tomasz Kowalik
2006 (Troki) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Natalia Maciukiewicz
2015 (Chungju) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Martyna Mikołajczak
2016 (Poznań) – dwójka bez sternika kobiet – srebrny medal – Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska
1998 (Zagrzeb) – jedynka kobiet – brązowy medal – Agnieszka Tomczak
1998 (Zagrzeb) – dwójka podwójna kobiet – brązowy medal – Iwona Tybinkowska
2002 (Nottingham) – czwórka bez sternika kobiet – brązowy medal – Iwona Zygmunt, Aneta Bełka, Magdalena Wesołowska, Dorota Gazda
2008 (Belgrad) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Łukasz Siemion
2012 (Kazan) – czwórka bez sternika kobiet – brązowy medal – Ewelina Sławińska, Joanna Dittmann
2016 (Poznań) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – brązowy medal – Marcin Sobieraj, Adrian Pawłowski

MISTRZOSTWA ŚWIATA W WIOŚLARSTWIE MORSKIM
2007 (Mandelieu – Cannes) – czwórka podwójna ze sternikiem kobiet – srebrny medal – Aneta Bełka, Karina Mazurowicz, Kinga Kantorska, Katarzyna Wołna, sternik Paulina Górska
2008 (San Remo) – czwórka podwójna ze sternikiem mężczyzn – brązowy medal – Karol Słoma, Dariusz Radosz, Paweł Kural, Łukasz Siemion, sternik Rafał Woźniak
2009 (Plymouth) – czwórka podwójna ze sternikiem kobiet – brązowy medal – Aneta Bełka, Iwona Zygmunt, Agata Zieleniewska, Anna Mocna, sternik – Paulina Górska
2010 (Istanbuł) – czwórka podwójna ze sternikiem kobiet – brązowy medal – Natalia Maciukiewicz, Iwona Zygmunt, Agata Zieleniewska, Anna Mocna, sternik – Paulina Górska

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA DO LAT 23
1994 (Paryż) – czwórka podwójna kobiet – złoty medal – Agnieszka Tomczak
1996 (Hazewinkel) – czwórka podwójna kobiet – złoty medal – Aneta Bełka, Iwona Tybinkowska, Agnieszka Tomczak, Iwona Zygmunt
2000 (Kopenhaga) – dwójka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Mariusz Daniszewski
2004 (Poznań) – czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak
2009 (Racice) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Miłosław Kędzierski, Ryszard Ablewski, Mateusz Hamerski
1994 (Paryż) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Arkadiusz Sobkowiak, Wojciech Gołuński, sternik Grzegorz Dambecki
1997 (Mediolan) – czwórka podwójna kobiet – srebrny medal – Aneta Bełka, Iwona Tybinkowska, Agnieszka Tomczak, Iwona Zygmunt
1998 (Joannina) – czwórka podwójna kobiet – srebrny medal – Katarzyna Weinrauder
1998 (Joannina) – czwórka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Marcin Wika, sternik Przemysław Kotłowski
2008 (Brandenburg) – ósemka ze sternikiem kobiet – srebrny medal – sternik Paulina Górska
2013 (Linz-Ottensheim) – czwórka podwójna kobiet – srebrny medal – Monika Ciaciuch
2014 (Varesa) – czwórka podwójna kobiet – brązowy medal – Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann
1995 (Groningen) – dwójka podwójna kobiet – brązowy medal – Iwona Tybinkowska
1996 (Hazewinkel) – czwórka podwójna mężczyzn – brązowy medal – Daniel Bernatajtys, Przemysław Konecki
2003 (Zagrzeb) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak
2008 (Brandenburg) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – brązowy medal – Dariusz Radosz
2009 (Racice) – ósemka ze sternikiem kobiet – brązowy medal – sternik Paulina Górska

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA Europy DO LAT 23
2017 (Kruszwica) – czwórka podwójna mężczyzn – srebrny medal – Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak

MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW
1996 (Strathclyde) – dwójka podwójna juniorek – złoty medal – Izabela Wojtaszyk
1999 (Plovdiv) – ósemka ze sternikiem juniorów – złoty medal – Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski
1997 (Hazewinkel) – dwójka bez sternika juniorek – srebrny medal – Dorota Gazda, Magdalena Wesołowska
2000 (Zagrzeb) – dwójka bez sternika juniorów – srebrny medal – Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski
1993 (Arungen) – jedynka juniorek – brązowy medal – Agnieszka Tomczak
1995 (Poznań) – czwórka podwójna juniorek – brązowy medal – Aneta Bełka, Izabela Wojtaszyk
1995 (Poznań) – dwójka ze sternikiem juniorów – brązowy medal – Przemysław Konecki, Karol Sitko, sternik Przemysław Kotłowski
2004 (Banyoles – Barcelona) – ósemka ze sternikiem juniorek – brązowy medal – Agata Zieleniewska
2013 (Troki) – dwójka podwójna juniorów – brązowy medal – Marcin Pawłowski

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY
2008 (Zagrzeb) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Dariusz Radosz, Paweł Kural, Karol Słoma, Łukasz Siemion, Dominik Januszkiewicz
2008 (Zagrzeb) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Łukasz Zub
2008 (Zagrzeb) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Sebastian Krajewski, Michał Tobolski, Adam Mrotek, Marcin Szatkowski
2009 (Kruszwica) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – złoty medal – Dariusz Radosz, Ryszard Ablewski, Mateusz Hamerski, Łukasz Siemion
2009 (Kruszwica) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal -Adam Mrotek, Marcin Szatkowski, Sebastian Krajewski, Krzysztof Gosiewski
2009 (Kruszwica) – czwórka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Ryszard Ablewski, Mateusz Hamerski
2009 (Kruszwica) – czwórka podwójna mężczyzn – złoty medal – Karol Słoma
2009 (Kruszwica) – ósemka ze sternikiem kobiet – złoty medal – Ewelina Sławińska, sternik Paulina Górska
2009 (Kruszwica) dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – złoty medal – Natalia Maciukiewicz
2009 (Kruszwica) czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Łukasz Zub
2010 (Amsterdam) czwórka podwójna kobiet – złoty medal – Natalia Maciukiewicz, Ewelina Sławińska
2010 (Amsterdam) dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – złoty medal – Natalia Maciukiewicz
2010 (Amsterdam) dwójka podwójna kobiet – złoty medal – Natalia Maciukiewicz
2010 (Amsterdam) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal -Adam Mrotek, Marcin Szatkowski, Sebastian Krajewski, Krzysztof Gosiewski
2010 (Amsterdam) – czwórka bez sternika mężczyzn – złoty medal – Krzysztof Gwizdała, Filip Śniadecki, Mateusz Rekowski, Miłosław Kędzierski
2013 (Poznań) – czwórka podwójna kobiet – złoty medal – Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Ewelina Sławńska, Martyna Mikołajczak
2013 (Poznań) – dwójka podwójna kobiet – złoty medal – Magdalena Fularczyk-Kozłowska
2013 (Poznań) – czwórka podwójna mężczyzn – złoty medal – Dariusz Radosz, Łukasz Siemion
2006 (Brive la Gaillarde) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Natalia Maciukiewicz, Karolina Świątek
2008 (Zagrzeb) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Miłosław Kędzierski, Ryszard Ablewski , Daniel Rosiński, Piotr Kwiatkowski, Mateusz Hamerski, Filip Śniadecki, Krzysztof Babik, Krzysztof Gwizdała, sternik Rafał Woźniak
2008 (Zagrzeb) – czwórka bez sternika mężczyzn – srebrny medal – Paweł Kural, Dariusz Radosz, Karol Słoma
2008 (Zagrzeb) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Natalia Maciukiewicz, Natalia Ratuszna
2009 (Kruszwica) – czwórka bez sternika mężczyzn – srebrny medal -Krzysztof Gwizdała, Krzysztof Babik, Mateusz Rekowski, Miłosław Kędzierski
2009 (Kruszwica) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Kamil Diabelec, Piotr Kwiatkowski, Daniel Rosiński, Krzysztof Babik, Mateusz Rekowski, Miłosław Kędzierski, Krzysztof Gwizdała, Filip Śniadecki, sternik Rafał Woźniak)
2009 (Kruszwica) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal – Łukasz Zub, Łukasz Siemion)
2009 (Kruszwica) – dwójka podwójna kobiet – srebrny medal – Natalia Maciukiewicz
2010 (Amsterdam) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Krzysztof Gwizdała, Filip Śniadecki, Mateusz Rekowski, Miłosław Kędzierski, Daniel Rosiński, Krzysztof Babik, Jacek Czeczot, Adam Mrotek, sternik Rafał Woźniak
2010 (Amsterdam) – czwórka podwójna mężczyzn – srebrny medal – Piotr Kwiatkowski
2011 (Moskwa) – czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Natalia Maciukiewicz, Martyna Mikołajczak, Marta Grzelczak
2011 (Moskwa) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Natalia Maciukiewicz
2013 (Poznań) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – srebrny medal – Ryszard Ablewski, Dariusz Radosz, Łukasz Siemion, sternik Cezary Gościński,
2013 (Poznań) – dwójka podwójna kobiet – srebrny medal – Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann,
2015 (Hannover) – jedynka kobiet – srebrny medal – Martyna Mikołajczak
2015 (Hannover) – czwórka podwójna mężczyzn – srebrny medal – Dariusz Radosz, Marcin Sobieraj
2006 (Brive la Gaillarde) – czwórka bez sternika mężczyzn – brązowy medal -Michał Wyrwał, Dariusz Radosz, Marcin Badziągowski, Dominik Januszkiewicz
2006 (Brive la Gaillarde) – dwójka bez sternika kobiet – brązowy medal – Małgorzata Skalska, Marta Staniszewska
2010 (Amsterdam) – dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Krzysztof Gosiewski
2010 (Amsterdam) czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Łukasz Zub
2010 (Amsterdam) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – brązowy medal – Piotr Kwiatkowski
2010 (Amsterdam) – dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Marcin Szatkowski, Sebastian Krajewski
2011 (Moskwa) – czwórka podwójna kobiet – brązowy medal – Natalia Maciukiewicz, Anna Mocna, Joanna Dittmann
2011 (Moskwa) – dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – srebrny medal – Martyna Mikołajczak, Marta Grzelczak
2011 (Moskwa) – ósemka ze sternikiem mężczyzn – brązowy medal – Piotr Kwiatkowski
2011 (Moskwa) – czwórka bez sternika mężczyzn – brązowy medal – Filip Śniadecki, Mateusz Rekowski, Jacek Czeczot
2011 (Moskwa) – czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – złoty medal – Sebastian Krajewski, Adam Mrotek, Marcin Szatkowski
2013 (Poznań) – czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej – brązowy medal – Magdalena Kemnitz
2015 (Hannover) – dwójka podwójna kobiet – brązowy medal – Martyna Mikołajczak
2015 (Hannover) –czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej – brązowy medal – Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Rafał Nalewalski

MISTRZOSTWA ŚWIATA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM
2016 (Boston) – osoby niepełnosprawne – złoty medal – Krzysztof Pikulski
2017 (Boston) – osoby niepełnosprawne – srebrny medal – Krzysztof Pikulski

MISTRZOSTWA EUROPY NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM
2010 (Essen) – osoby niepełnosprawne – złoty medal – Barbara Grocholska-Borkowska
2012 (Nottingham) – osoby niepełnosprawne – złoty medal – Leszek Niewiarowski
2015 (Szczecin) – kobiety – złoty medal – Donata Vistartaite
2015 (Szczecin) – mężczyźni – złoty medal – Rolanda Mascinskas
2016 (Gyor) – osoby niepełnosprawne – złoty medal – Krzysztof Pikulski
2009 (Rzym) – osoby niepełnosprawne – srebrny medal – Tomasz Kwiatkowski
2010 (Essen) – osoby niepełnosprawne – srebrny medal – Tomasz Kwiatkowski
2011 (Paryż) – osoby niepełnosprawne – srebrny medal – Barbara Grocholska-Borkowska
2014 (Kopenhaga) – osoby niepełnosprawne – srebrny medal – Paulina Szmajda
2015 (Szczecin) – mężczyźni kategoria lekka – srebrny medal – Łukasz Siemion
2016 (Gyor) – osoby niepełnosprawne – brązowy medal – Katarzyna Soczewka
2017 (Paryż) – osoby niepełnosprawne – brązowy medal – Krzysztof Pikulski