Rio – czwórka podwójna kobiet w finale ,,A”

RIO2016

W dniu 8 sierpnia br. rozegrano wyścigi eliminacyjne i repasażowe. W wyścigach wystartowało pięcioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia. Monika Ciaciuch (czwórka podwójna) uplasowała się na drugim miejscu w wyścigu repasażowym i awansowała do finału ,,A”. Finał zaplanowano na dzień 10 sierpnia (środa) godz. 15:34. Mikołaj Burda (ósemka) zajął trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i nie awansował do finału ,,A”. Wyścig repasażowy odbędzie się w dniu 10 sierpnia (środa) godz. 15:00. Martyna Mikołajczak (dwójka podwójna kategorii lekkiej) zajęła drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i awansowała do półfinału. Wyścig półfinałowy odbędzie się w dniu 10 sierpnia (środa) o godz. 13:50 lub 14:00. Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (dwójka bez sterniczki) zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i awansowały do półfinału. Wyścig półfinałowy odbędzie się w dniu 10 sierpnia (środa) o godz. 13:30 lub 13:40.

Osady w których startują wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia:

czwórka podwójna kobiet – II miejsce w repasażu (awans do finału ,,A”)
1.Holandia – 6:24,61 (awans do finału ,,A”)
2.Polska – 6:25,49 (awans do finału ,,A”)
3.Chiny – 6:28,49 (awans do finału ,,A”)
4.USA – 6:28,54 (awans do finału ,,A”)
5.Australia – 6:28,60 (7 miejsce)
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)

ósemka mężczyzn – III miejsce w eliminacjach (repasaż)
1.Niemcy – 5:38,22 (awans do finału ,,A”)
2.USA – 5:40,16 (repasaż)
3.Polska – 5:42,32 (repasaż)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – II miejsce w eliminacjach (awans do półfinału)
1.Kanada – 7:03,51 (awans do półfinału)
2.Polska – 7:05,02 (awans do półfinału)
3.Niemcy – 7:11,08 (repasaż)
4.Chile – 7:20,63 (repasaż)
5.Hongkong – 7:29,87 (repasaż)
Weronika Deresz (WTW Warszawa)
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski

dwójka bez sterniczki kobiet – III miejsce w eliminacjach (awans do półfinału)
1.USA – 7:05,14 (awans do półfinału)
2.Hiszpania – 7:12,00 (awans do półfinału)
3.Polska – 7:12,82 (awans do półfinału)
4.Włochy – 7:13,06 (repasaż)
5.Rumunia – 7:18,15 (repasaż)
Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski

PÓŁFINAŁ
dwójka podwójna kobiet – wyścig półfinałowy 09.08.2016r. (wtorek) godz. 15:20
– trzy najlepsze osady awansują do finału ,,A”
Natalia Madaj (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
TOR 1 – Czechy
TOR 2 – Białoruś
TOR 3 – Wielka Brytania
TOR 4 – Polska
TOR 5 – Australia
TOR 6 – Francja

PÓŁFINAŁ
dwójka bez sterniczki kobiet – wyścig półfinałowy odbędzie się w dniu 10 sierpnia (środa) o godz. 13:30 lub 13:40.
– trzy najlepsze osady awansują do półfinału
Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski

PÓŁFINAŁ
dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej – wyścig półfinałowy 10.08.2016r. (środa) godz. 13:50 lub 14:00
– trzy najlepsze osady awansują do finału ,,A”
Weronika Deresz (WTW Warszawa)
Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski

REPASAŻ
ósemka mężczyzn – wyścig repasażowy 10.08.2016r. (środa) godz. 15:00
– cztery najlepsze osady awansują do finału ,,A”
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) – trener Marian Drażdżewski
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
sternik Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
TOR 1 – Nowa Zelandia
TOR 2 – Holandia
TOR 3 – USA
TOR 4 – Polska
TOR 5 – Włochy

FINAŁ ,,A” (miejsca 1-6)
czwórka podwójna mężczyzn – wyścig finałowy ,,A” (miejsca 1-6) 10.08.2016r. (środa) godz. 15:22
Wiktor Chabel (KS Posnania)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia) – trener Bartłomiej Pawełczak
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
TOR 1 – Niemcy
TOR 2 – Polska
TOR 3 – Australia
TOR 4 – Estonia
TOR 5 – Ukraina
TOR 6 – Wielka Brytania

FINAŁ ,,A” (miejsca 1-6)
czwórka podwójna kobiet – wyścig finałowy ,,A” (miejsca 1-6) 10.08.2016r. (środa) godz. 15:34
Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia) – trener Michał Kozłowski
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
TOR 1 – USA
TOR 2 – Polska
TOR 3 – Ukraina
TOR 4 – Niemcy
TOR 5 – Holandia
TOR 6 – Chiny