Nabór

Medaliści olimpijscy

Dołącz do najlepszych…
Drzwi otwarte w LOTTO-Bydgostia.

LOTTO-Bydgostia w Bydgoszczy zaprasza w dniu 29 marca br. (sobota) w godz. 10.00-12.00 na dzień otwarty. Warto skorzystać z możliwości obejrzenia siedziby najlepszego w Polsce klubu wioślarskiego.

Podczas drzwi otwartych odwiedzający LOTTO-Bydgostię będą mogli: zapoznać się z osiągnięciami sportowców, spróbować sił na ergometrze wioślarskim, oraz zobaczyć profesjonalny trening wioślarski. Dla wszystkich gości będzie czekał słodki poczęstunek oraz pamiątki klubowe. Będzie również projekcja filmów o wioślarstwie.

LOTTO-Bydgostia prowadzi nabór do nowych klas wioślarskich w Gimnazjum nr 6 i XI LO w Bydgoszczy.

Gimnazjum nr 6 w Bydgoszczy
Dziewczęta i chłopcy (z rocznika 2001).
trener: Rafał Dziekoński – tel. 692440757

XI LO w Bydgoszczy
Dziewczęta i chłopcy (z rocznika 1998).
trener: Daniel Bernatajtys – tel. 798915168

LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz jest Drużynowym Mistrzem Polski w wioślarstwie w następujących latach 1938, 1966, 1967, 1970, oraz przez dwadzieścia jeden lat z rzędu 1993-2013. Dla porównania żaden klub w żadnym sporcie w Polsce i w Europie nie osiągnął tylu tytułów Drużynowego Mistrza Kraju z rzędu.

Największe sukcesy w historii LOTTO-Bydgostia wywalczyli: Robert Sycz – dwukrotny złoty medalista w dwójce podwójnej kategorii lekkiej na Igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku, Miłosz Bernatajtys i Bartłomiej Pawełczak – srebrni medaliści w czwórce bez sternika kategorii lekkiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz Magdalena Fularczyk która w dwójce podwójnej po emocjonującym finiszu zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz wywalczyło w 2013 roku po raz 25 w historii, a 21 z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Wioślarstwie. To ewenement na skalę europejską.

Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby.

29.03.2014 (sobota) godz. 10.00-12.00
LOTTO-Bydgostia, ul. Żupy 4, Bydgoszcz.

———-
Uprawianie wioślarstwa i jednoczesne zdobywanie i pogłębianie wiedzy – to jest możliwe. Dzięki współpracy klubu Bydgostia z wieloma szkołami wioślarz, wioślarka uprawiając sport może przejść całą ścieżkę edukacyjną od gimnazjum poczynając, a kończąc na studiach wyższych. Realizujemy to poprzez stworzenie wzorcowej piramidy edukacyjnej składającej się z następujących szkół i uczelni:
- Gimnazjum nr 6 w Bydgoszczy
- XI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
- Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie
- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Prowadzony jest również nabór do:
- Sekcji Wioślarskiej Osób Niepełnosprawnych