,,Złote i Srebrne Wiosła” w sezonie 2015

pztw

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich opublikował Rankingi o ,,Złote Wiosła” i ,,Srebrne Wiosła” na dzień 11 maja br. Dziesięcioro wioślarzy LOTTO-Bydgostia zajmuje miejsca w czołowych dziesiątkach. W rankingu ,,Srebrne Wiosła” Katarzyna Dreszler zajmuje drugie miejsce, Bartosz Bieniek jest czwarty, a Mikołaj Ewertowski piąty. W rankingu ,,Złote Wiosła” Marcin Pawłowski zajmuje czwarte miejsce.
„ZŁOTE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze kategorii młodzieżowej (19 – 22 lata)
„SREBRNE WIOSŁA” – wioślarki i wioślarze w kategorii juniorów (17 – 18 lat)

Złote Wiosła – kobiety
1. Wełna Katarzyna – AZS AWF Kraków – 12
2. Wierzbowska Maria – AZS AWF Kraków – 11
3. Wydrych Paula – AZS AWF Warszawa – 10
4. Robaszkiewicz Agnieszka – AZS UMK Energa Toruń – 8
4. Płotecka Agnieszka – AZS UMK Energa Toruń – 8
6. Wieliczko Marta – Wisła Grudziądz – 7
6. Wika Justyna – LOTTO-Bydgostia – 7
6. Behrendt Iga – LOTTO-Bydgostia – 7
9. Świętek Magdalena – Klub Wioslarski z 1904 Poznań – 4
10. Lemańczyk Krystyna – AZS AWF Warszawa – 2

Złote Wiosła – mężczyźni
1. Ziętarski Mirosław – AZS UMK Energa Toruń – 24
2. Biskup Mateusz – AZS AWFiS Gdańsk – 16
3. Leszczyński Karol – AZS UMK Energa Toruń – 10
4. Pawłowski Marcin – LOTTO-Bydgostia – 9
5. Stasiewicz Łuaksz – AZS AWFiS Gdańsk – 6
5. Czaja Dominik – AZS AWF Warszawa – 6
7. Babecki Arkadiusz – AZS AWF Kraków – 4
8. Grodecki Fryderyk – AZS Szczecin – 3
8. Moska Miłosz – AZS Szczecin – 3
10. Pośnik Szymon – AZS AWF Warszawa – 2
10. Stański Karol – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 2
10. Siwek Konrad – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 2
10. Rachwał Tomasz – KS Posnania – 2
10. Gumny Patryk – KS Posnania – 2

Srebrne Wiosła – juniorki
1. Pilch Katarzyna – AZS AWF Kraków – 18
2. Dreszler Katarzyna – LOTTO-Bydgostia – 13
2. Malinowska Katarzyna – Wisła Grudziądz – 13
4. Bugajska Sara – UKS 93 Kraków – 10
4. Dyna Angelika – AZS AWF Kraków – 10
4. Kaczmarska Anna – LOTTO-Bydgostia – 10
4. Kuśmierczyk Maria – AZS AWF Kraków – 10
4. Manikowska Aleksandra – Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 10
4. Ornowska Marta – AZS UMK Energa Toruń – 10
4. Ulatowska Monika – AZS UMK Energa Toruń – 10
4. Wojtarowicz Barbara – UKS 93 Kraków – 10

Srebrne Wiosła – juniorzy
1. Pieniak Dawid – Klub Wioslarski z 1904 Poznań – 27
2. Krysiński Marcin – Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 22
3. Staszak Rafał – AZS Szczecin – 20
4. Bieniek Bartosz – LOTTO-Bydgostia – 13
5. Ewertowski Mikołaj – LOTTO-Bydgostia – 12
6. Donarski Bartłomiej – Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 11
6. Dżuniński Bartłomiej – AZS Politechnika Wrocławska – 11
8. Aleksandrowicz Jakub – Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 10
8. Cywiński Mateusz – Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 10
8. Dziewieczyński Piotr – LOTTO-Bydgostia – 10
8. Kaliński Mateusz – LOTTO-Bydgostia – 10
8. Madaj Maciej – LOTTO-Bydgostia – 10
8. Sobiecki Michał – Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 10