Aneksy przed igrzyskami w Paryżu podpisane

W poniedziałek w siedzibie naszego klubu doszło do uroczystego podpisania aneksów do umów z zawodnikami, którzy mają największe szansę na start na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Spotkanie było też okazją do podsumowania dopiero co zakończonych mistrzostw Polski seniorów.

Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend na poznańskiej Malcie LOTTO – Bydgostia zdobyła 14 medali. Pozwoliło to zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej przed Posnanią Poznań oraz AZS UMK Toruń.

Sukces może nie był tak spektakularny jak w poprzednich latach, ale mieliśmy naprawdę godnych przeciwników. Chciałbym podziękować bohaterom tych mistrzostw, czyli zawodniczkom i zawodnikom, którzy wywalczyli to 1 miejsce, a także trenerom, którzy przygotowali ich do startu – mówił prezes Robert Sycz.

Po zawodach w Poznaniu nasz klub umocnił się na czele Drużynowych Mistrzostw Polski. Obecnie LOTTO-Bydgostia, która walczy o 31 tytuł z rzędu, ma 800 punktów, czyli o 201 więcej niż druga Posnania-RBW.

To solidna zaliczka. Chciałbym serdecznie podziękować trenerom, którzy ustawiali skład osad. Te mistrzostwa wygrały dla nas czwarte, piąte, szóste miejsca. Gdyby ich nie było, to o zwycięstwa w klasyfikacji punktowej byłoby dużo trudniej – mówił prezes honorowy Zygfryd Żurawski, podkreślając wartość startów wszystkich reprezentantów LOTTO-Bydgostia.

Z seniorami oraz seniorkami pracują na co dzień trenerzy Waldemar Nowakowski, Michał Kozłowski oraz Marian Drażdżewski.

Głównym powodem poniedziałkowego spotkania było podpisanie aneksów do umów określających premie pieniężne dla zawodników za zdobycie medalu w Paryżu. W związku z tym w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz województwa, a także partnerzy klubu.

Chciałbym w imieniu prezydenta Rafała Bruskiego pogratulować tak dobrze rozpoczętego sezonu. Niech ten 31 tytuł z rzędu wkrótce stanie się faktem. Wszystkim, którzy podpisali umowy, życzę kwalifikacji na igrzyska, a następnie sukcesów na nich, bo to marzenie każdego sportowca – mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

Podpisy pod aneksami w imieniu klubu złożyli prezes Robert Sycz oraz wiceprezes Anna Tataruch, natomiast wyróżnionymi zawodnikami byli: Mateusz Biskup, Mikołaj Burda, Joanna Dittmann, Martyna Radosz, Paulina Chrzanowska, Izabela Gałek oraz Piotr Dziewieczyński. To zawodnicy LOTTO-Bydgostia z największymi szansami na występ na igrzyskach.


Aneksy określają wysokość nagród pieniężnych, jakie zostaną wypłacone zawodnikom w przypadku zdobycia medalu. Za złoty medal przyznana zostanie nagroda w wysokości 200 tysięcy złotych, za srebrny – 180 tys. zł, natomiast za brązowy – 160 tys. zł.

Najbardziej ze sportowców rozsławiacie imię naszego miasta na całym świecie. Życzę, aby bydgoszczanie nadal byli z Was dumni tak jak do tej pory – mówił Kazimierz Drozd, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy.

Do życzeń sukcesów i radości dołączył także przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej Ireneusz Nitkiewicz. – Pokazujecie, że Bydgoszcz jest zwrócona ku rzece i to właśnie sporty wodne promują nasze miasto, za co bardzo dziękuję – mówił.

Na uroczystości obecny był także Sławomir Kruszkowski, były wioślarz, olimpijczyk z Sydney, Aten oraz Pekinu, a obecnie Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Pamiętam, jak na początku lat 90. podjechały dwa autobusy i zrobiło się pomarańczowo. Patrzyliśmy z podziwem, jak klub się rozwija. Dziś jestem pełen uznania dla Was za wszystkie sukcesy. Jesteście fantastycznymi przedstawicielami naszego województwa – mówił Sławomir Kruszkowski.

Wielu w tym klubie udowodniło już, że wiecie, jak zwyciężać. Życzę Wam więc zdrowia i pogody ducha, abyście wierzyli w to, że ten Paryż jest do zdobycia – stwierdził prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki Krzysztof Sikora.