Mateusz Biskup wygrywa w Pucharze Świata

Trwa świetna passa polskiej czwórki podwójnej mężczyzn. Osada z Mateuszem Biskupem w składzie wygrała podczas Pucharu Świata w Varese.

Do ubiegłorocznego mistrzostwa świata, a także mistrzostwa Europy wywalczonego w maju w Bledzie, Polacy dołożyli teraz triumf w Varese. Podczas drugiej w tym roku edycji Pucharu Świata nasza osada w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski oraz Fabian Barański zwyciężyła z czasem 05:35.54. Drudzy byli Włosi, którzy do końca atakowali, ale nie znaleźli sposobu na Polaków. Podium uzupełnili Brytyjczycy.

We Włoszech wystąpili także Joanna Dittmann oraz Mikołaj Burda. Dwójka podwójna kobiet z naszą zawodniczką zajęła szóste miejsce w finale B (07:07.84), zaś czwórka mężczyzn bez sternika była czwarta w finale B (06:03.49).

Kolejne edycja zmagań w Pucharze Świata odbędzie się 7-9 września w Lucernie.