Mateusz Biskup z medalem na mistrzostwach świata i kwalifikacją olimpijską!

Podczas sobotnich finałów Mistrzostw Świata Seniorów w Belgradzie mogliśmy oglądać emocjonującą walkę czwórki podwójnej mężczyzn z Mateuszem Biskupem w składzie. Polacy stanęli na podium zdobywając brązowy medal i kończąc zawody z kwalifikacją olimpijską na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu!

Osada z naszym zawodnikiem w składzie bardzo dobrze rozpoczęła mistrzostwa w Serbii. Panowie pewnie wygrali półfinał i awansowali do finału A, w którym stoczyli walkę przede wszystkim z reprezentacjami Holandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Po wyrównanym starcie Polacy ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu z czasem 05:55.02. Zwyciężyli Holendrzy (05:52.33), a drudzy byli Włosi (05:54.58), którzy znacznie przyśpieszyli na ostatnich metrach.

Już sam awans do finału A zapewnił polskiej osadzie kwalifikacje olimpijską. Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski wraz z trenerem Aleksandrem Wojciechowskim mogli cieszyć się z niej już od czwartku.

W Mistrzostwach Świata Seniorów w Belgradzie uczestniczyło także troje innych naszych zawodników:
– Martyna Radosz ukończyła zawody na 8. miejscu w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet,