Trening noworoczny na Brdzie

Pierwszego stycznia w samo południe w naszej przystani rozpoczął się wspólny trening wioślarzy i kajakarzy. Oczywiście nie zabrakło też morsów.

Taki pomysł na sportowe rozpoczęcie roku to już tradycja, którą zainicjowaliśmy kilkadziesiąt lat temu. – Od ponad 25 lat spotykamy się o godzinie 12:00, schodzimy na wodę i sprawia to nam ogromną przyjemność – mówiła trener Aneta Bełka-Siemion. Jej słowa poparli obecni na treningu zawodnicy różnych klubów znad Brdy. – Cieszymy się, że jest ładna pogoda i możemy zejść na wodę – powiedziała Julia Wiśniewska z LOTTO-Bydgostia, a Anna Warocka z BKW dodała: – Wszyscy chętni do rozpoczęcia nowego sezonu.

Do wody zeszli także przedstawiciele Bydgoskiego Klubu Morsów: – Jak zwykle nie odpuszczamy i każdy rok trzeba zacząć w wodzie, by był szczęśliwszy – powiedział Rafał Idziorek.

Podczas noworocznego spotkania nie zabrakło także życzeń – Z okazji tego nowego roku chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim zdrowia, byśmy za rok wszyscy spotkali się w tak dobrych humorach, jak dzisiaj. Wam droga młodzieży życzę, by rok był spełnieniem waszych marzeń i osiągnięć, najlepszych wyników sportowych – powiedziała wiceprezes klubu LOTTO-Bydgostia Anna Tataruch.

2023 rok jest rokiem przedolimpijskim i kwalifikacji. Życzę, by wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia znaleźli się w ekipie olimpijskiej w 2024 roku w Paryżu i żeby kontynuować walkę o prymat w Polsce – dodał prezes honorowy LOTTO-Bydgostia Zygfryd Żurawski.