Weronika Ludwiczak Młodzieżową Mistrzynią Świata!

W niedzielę w Płowdiw zakończyły się tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Najlepszy występ wśród naszych zawodników zanotowała Weronika Ludwiczak, która zdobyła złoto!

Na zawodach w Bułgarii w reprezentacji Polski wystąpiło czworo naszych zawodników – wspomniana już Weronika Ludwiczak oraz Tomasz Lewicki, Jakub Karwecki i Michał Witkowski. W sztabie trenerskim kadry znaleźli się także Aneta Bełka-Siemion oraz Rafał Dziekoński.

Weronika Ludwiczak wystąpiła w osadzie czwórki bez sterniczki kobiet, która pewnie wygrała niedzielny finał z czasem 06:33.99. Tuż za nimi były reprezentantki Chile (06:34.39) oraz Australii (06:35.80). Polki awansowały do finału bezpośrednio po wygranym przedbiegu w czwartek.

Tego samego dnia swój pierwszy start na tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata zanotował Tomasz Lewicki w czwórce bez sternika mężczyzn. Ta osada zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym i awansowała do półfinału, który ukończyła na czwartym miejscu. Następnie zawodnicy pewnie wygrali finał B (05:53.56) i zakończyli mistrzostwa na siódmym miejscu.

Pozycję dalej uplasowała się osada czwórki ze sternikiem mężczyzn, w której byli Jakub Karwecki i Michał Witkowski. Nasi zawodnicy w środowym biegu eliminacyjnym zajęli piąte miejsce, a następnie wystąpili w repasażu, w którymi byli trzeci i awansowali do finału B. Ostatecznie byli drudzy (06:20.57) i zakończyli Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Płowdiw na ósmym miejscu.