Wielka Wioślarska powraca do centrum miasta!

Już 23 września odbędzie się XXXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. Tradycyjne regaty wracają po trzech latach przerwy do ścisłego centrum Bydgoszczy, a udział w nich oczywiście wezmą nasi zawodnicy.

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy to coroczna impreza, której początki sięgają 1992 roku i pomysłu Zbigniewa Urbanyi, aby stworzyć zawody na wzór legendarnego wyścigu ósemek Oxford – Cambridge.

Organizatorami regat są Kujawsko – Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich oraz stowarzyszenie Bydgoskie Wioślarstwo, w skład którego wchodzi nasz klub LOTTO-Bydgostia, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Bydgoski Klub Wioślarek oraz Zawisza.

Największą atrakcją jest legendarny wyścig osad Oxford-Cambridge. Co roku odbywają się także zawody ósemek ze sternikiem juniorów oraz seniorów, mastersów, a także prestiżowe biegi główne z udziałem Mistrza Polski i reprezentacji Bydgoszczy. Oprócz zawodników i zawodniczek z Polski, na starcie stają przedstawiciele innych państw – m.in. Litwy i Niemiec.

W ostatnich dwóch latach z uwagi na prace remontowe w centrum miasta meta i baza regat były zlokalizowane w przystani LOTTO – Bydgostia przy ul. Żupy. W tym roku finisz wraca na Rybi Rynek, co jest świetną informacją dla wszystkich sympatyków wioślarstwa, którzy zamierzają przyglądać się zmaganiom.

Wioślarze i wioślarki w zależności od dystansu będą startować z okolic mostu Pomorskiego, przystani przy ul. Żupy, placu Solnego oraz toru regatowego Brdyujście.