Wioślarstwo amatorskie rozpoczęło treningi

W czwartek, 21 grudnia w naszej przystani odbyło się pierwsze spotkanie nowej sekcji Wiosła Amatorskie LOTTO-Bydgostia. Uczestniczyły w nim osoby w różnym wieku, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wioślarstwem.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia. Po omówieniu kwestii organizacyjnych, nadszedł czas na praktykę. Uczestnicy poznali zasady wiosłowania i uczyli się ich podczas ćwiczeń na ergometrach oraz basenie wioślarskim. Wyjaśnień i wskazówek udzielali trenerzy nowej sekcji – złota medalistka olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy Martyna Radosz oraz trener kadry olimpijskiej Michał Kozłowski.

Ćwiczymy ogólnorozwojowo, jest siłownia, bieganie, a przede wszystkim obcowanie z fajnymi ludźmi – zachęca Magda Fularczyk-Kozłowska. Treningi przygotowane są z myślą o osobach, które chcą pogodzić aktywność fizyczną z codzienną pracą zawodową, dlatego odbywają się w godzinach popołudniowych (wtorki i czwartki o 18:00). To też świetna okazja do poprawy swojej kondycji fizycznej czy zadbania o zdrowie.
Wciąż można dołączyć do nowej sekcji! Zapisy przyjmowane są droga mailową na adres: amatorzy@bydgostia.org.pl
Zainteresowane osoby zapraszamy też na trening testowy, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 kwietnia o godz. 18:00 w przystani LOTTO-Bydgostia (ul. Żupy 4). – Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć – zaprasza Martyna Radosz.

#WiosłujZNami