Zawodnicy LOTTO-Bydgostii startowali w Duisburgu

W miniony weekend odbyły się Regaty Międzynarodowe w Duisburgu. Wystąpiło w nich ośmioro przedstawicieli LOTTO – Bydgostia.

Dwa zwycięstwa w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet odniosła Martyna Radosz – w sobotę startowała razem z Katarzyną Wełną (07:12.53), a w niedzielę z Wiktorią Kalinowską (07:18.88).

Izabela Gałek oraz Paulina Chrzanowska wystartowały w żeńskiej czwórce podwójnej. Polska osada dwukrotnie uplasowała się na drugim miejscu, za każdym razem przegrywając z Francuzkami.

Piotr Dziewieczyński był członkiem ósemki ze sternikiem. W niedzielnym przedbiegu Polacy zajęli drugie miejsce, ulegając tylko Brytyjczykom. W finale A uplasowali się na czwartym miejscu (06:12.16). Wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z Wielkiej Brytanii.

Jakub Karwecki i Michał Witkowski startowali razem – w sobotę w czwórce bez sternika, a w niedzielę w ósemce ze sternikiem. Pierwszego dnia rywalizacji ich osada zajęła piąte miejsce w przedbiegu (06:36.48), zaś drugiego – szóste w biegu eliminacyjnym (06:15.29) oraz piąte w finale B (06:11.58)

Weronika Ludwiczak wystąpiła w sobotę w czwórce bez sterniczki. Jej osada zajęła trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym (07:13.63) oraz drugie w finale B (07:04.16).

Kajetan Szewczyk startował w czwórce podwójnej. W sobotę jego osada była czwarta w eliminacjach (06:19.35), a w niedzielę czwarta w przedbiegu (06:07.45) i trzecia w finale B (06:16.58).