10. Konkurs wiedzy o bydgoskim wioślarstwie za nami!

W sobotę, 11 marca w siedzibie LOTTO-Bydgostia przy ul. Żupy 4 w Bydgoszczy odbył się Konkurs wiedzy o bydgoskim wioślarstwie w latach 1920-2022. Udział w nim wzięło 35 osób z 17 szkół, a na najlepszych czekały nagrody!

Test wiedzy dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych zorganizowało Porozumienie „Bydgoskie Wioślarstwo” (LOTTO-Bydgostia, BKW, BTW, Zawisza), które w tym roku obchodzi swoje 10-lecie! – Cieszymy się, że przez tyle lat udaje nam się razem współpracować – mówił Michał Żurawski, koordynator działań porozumienia z klubu LOTTO-Bydgostia.

Konkurs tradycyjnie składał się z dwóch części: pisemnej – 30 pytań i ustnej – 3 pytania. Zmierzyli się w nim przedstawiciele następujących placówek: SP 18, SP 20, SP 35, SP 38, SP 46, SP 63, SP 64, III LO, V LO, VI LO, XI LO, Technikum Elektroniczne, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1, Technikum Sokrates, Zespół Szkół Handlowych, Technikum Fryzjersko-Kosmetyczne, Szkoła w Chmurze.

Z konkursowymi pytaniami najlepiej poradzili sobie:

1. Zuzanna Polasik – SP 20 – 22 pkt + 3 pkt = 25 pkt,
2. Patrycja Olszewska – Technikum Fryzjersko-Kosmetyczne – 22 pkt + 1 pkt = 23 pkt, plus 1 pkt = 24 pkt*
3. Marcelina Narewska – SP 18 – 22 pkt + 1 pkt = 23 pkt, plus 0 pkt = 23 pkt*
*Uwaga: o miejscach 2-3 decydowały pytania dodatkowe.

4. Michał Gutkowski – Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 – 20 pkt
5. Agnieszka Kotopka – Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 – 18 pkt
5. Krzysztof Piechowiak –SP 35- 18 pkt

Gościem specjalnym konkursu był Marian Drażdżewski (LOTTO-Bydgostia) – olimpijczyk z Monachium 1972, wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy, trener srebrnych medalistów olimpijski w czwórce bez sternika kategorii lekkiej z Pekinu w 2008 roku. W przerwie pomiędzy częścią pisemna a ustną uczestnicy mogli wysłuchać jego historii o początkach kariery i starcie na igrzyskach olimpijskich.

Mamy swoje lata, coś żeśmy przeżyli i przykro, by było, żeby ciekawostki z naszego życia nie były w zainteresowaniach młodzieży. Jako trenerowi wydaje mi się, że powinny być przekazywane historyczne, ważne wiadomości dotyczące wybitnych sportowców – mówi Marian Drażdżewski.