Młode Polskie Wiosła

W naszym klubie realizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu Młode Polskie Wiosła. Skorzystać z nich może każdy.

Projekt Młode Polskie Wiosła realizowany jest przez Polski Związek Towarzystw Wioślarskich ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży – program „Sport Wszystkich Dzieci”.

LOTTO-Bydgostia jest jednym z kilkudziesięciu klubów, w którym prowadzone są zajęcia. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w kilku 15-osobowych grupach. Uczestnicy ćwiczą nie tylko na ergometrach, siłowni czy basenie wioślarskim, ale również schodzą na wodę. Nie brakuje zajęć w terenie.

Myślę, że udaje nam się zarazić dzieciaki wioślarstwem, wysiłkiem fizycznym i one mają z tego frajdę – mówi trener Aneta Bełka-Siemion, która prowadzi jedną z grup. Więcej informacji o projekcie Młode Polskie Wiosła i wrażenia młodych zawodników można poznać w reportażu przygotowanym przez TVP3 Bydgoszcz: https://bydgoszcz.tvp.pl/64191392/mlode-polskie-wiosla-reportaz

Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej wioślarskiej przygody zapraszamy na zajęcia do naszej przystani przy ul. Żupy 4 we wtorki i piątki o godz. 16:30.